Poczuj się jak gwiazda reklamy szamponu, czyli #bundropchallenge

To już nie pierwszy raz, kiedy Instagram determinuje najpopularniejsze trendy i rzuca nam wyzwania. Media społecznościowe odgrywają dziś szczególną rolę w naszym życiu, dlatego chętnie bierzemy udział w akcjach takich, jak #bundropchallenge. O co chodzi? Czemu Bun Drop Challenge zawładnął sercami kobiet?

Początkowo na Instagramie przeglądaliśmy głównie zdjęcia znajomych. W pewnym momencie do świata mediów społecznościowych weszły również gwiazdy, celebryci, wizażyści, a nawet marki kosmetyczne. Portal stał się dla nich idealnym miejscem do pokazania siebie, zareklamowania swoich produktów. Dziś dzieje się to głównie w filmach, nie tylko przez zdjęcia.

Instagram właśnie oszalał na punkcie krótkich wideo wrzucanych pod hasztagiem #bundropchallenge. Na czym polega ten nowy trend? O co chodzi w kolejnym, kobiecym wyzwaniu? Kto może wziąć w nim udział i jaki ma to cel? Dowiesz się tego poniżej.

#bundropchallenge

Nazwa wyjaśnia praktycznie wszystko. Pod #bundropchallenge kryje się wyzwanie polegające na puszczaniu koka do swobodnego rozplątania się. Brzmi dziwnie? A wygląda jak żywcem wyjęte z reklamy szamponu. Filmiki są nagrywane w zwolnionym tempie, dlatego moment, w którym włosy rozplątują się, jest bardzo efektowny.

Jak wziąć udział w Bun Drop Challenge?

Przede wszystkim trzeba mieć bardzo długie włosy – przynajmniej do połowy pleców. Im dłuższe włosy, tym bardziej efektowny rezultat. Stajemy tyłem do kamery, żeby objęła mniej więcej połowę naszej sylwetki. Zbieramy dobrze rozczesane włosy w koka na czubku głowy, przytrzymujemy ręką. Od tego momentu zaczyna się nagrywanie. Puszczamy włosy, aby swobodnie się rozplątały. Możemy pomóc im delikatnymi ruchami głowy.

Efekt #bundropchallenge

Moment rozwijania koka nagrany w zwolnionym tempie jest zaskakująco ciekawy. Wiele osób przyznaje, że nie może oderwać od niego wzroku. Uwielbiamy podziwiać długie włosy, a kiedy są one w ruchu, całe ich piękno ukazuje się w pełnej krasie.

Jak wykorzystać Bun Drop Challenge?

Blogerki i styliście fryzur wykorzystują ten trend do pokazania najmodniejszych koloryzacji – od świetlistych refleksów po balejaż czy tęczę na głowie. Po pierwsze #bundropchallenge daje zatem korzyść reklamową. Po drugie korzystamy na tym my, bo choć raz w życiu możemy poczuć się jak w reklamie drogiego szamponu do włosów.