Która odżywka bez spłukiwania jest najlepsza do twoich włosów?

Coraz więcej dziewczyn stosuje odżywki do włosów. Dlaczego? Kosmetyki te mają niesamowite właściwości, pielęgnują włosy i dbają o skórę głowy. Zanim zastosujesz taki produkt, zastanów się, jakim włosowym problemom chcesz zaradzić. Sprawdź, jaka odżywka będzie dla ciebie najlepsza.

Odżywkę dobierz do rodzaju twoich włosów i skóry głowy. Do pielęgnacji włosów suchych zastosujesz zupełnie inny kosmetyk niż do włosów przetłuszczających się. Warto także zwrócić uwagę na to, jak w ciągu dnia wyglądają włosy. Czy są podatne na układanie, czy masz trudności z rozczesaniem ich? A może zaraz po umyciu tracą objętość? Czy wilgotne powietrze i mgła powodują, że włosy puszą się i elektryzują? Objawy łupieżu, podrażnioną skórę głowy i inne schorzenia dermatologiczne również możesz złagodzić za pomocą odżywki.

W pielęgnacji włosów bardzo ważna jest także konsystencja odżywki. Im dłużej utrzyma się na pasemkach, tym lepsze efekty uzyskasz. Co to oznacza? Składniki zawarte w tych produktach mają czas, aby przedostać się do najgłębszych warstw włosów. W drogeriach dostępne są pianki, mgiełki, spraye i serum.

Najlepszą odżywką do włosów cienkich i delikatnych, przesuszonych i przetłuszczonych oraz zniszczonych i kręconych będzie ta w sprayu o właściwościach nawilżających. Kosmetyk taki nie powinien obciążać pasemek i musi mieć lekką konsystencję. Bardziej treściwymi produktami są odżywki w kremie. Ich zadaniem jest wygładzenie, uelastycznienie i ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Idealnie sprawdzą się do włosów przesuszonych i spuszonych. Odżywki w piance dodadzą objętości. Lekka formuła produktu nie obciąża pasemek i sprawia, że układanie fryzury jest banalne. Znakomite efekty przynosi odżywka o konsystencji serum. Niestety nie jest polecana do włosów cienkich, przetłuszczających się i delikatnych. Kosmetyk ten bowiem zawiera olejki roślinne i inne natłuszczające substancje. Dlatego serum stosuj do pielęgnacji włosów grubych i gęstych.