Jakie ozdoby do włosów będą modne w sezonie zima 2016/2017?

Elegancja, minimalizm i oszczędność odchodzą do lamusa. W tym sezonie modne będą ekstrawaganckie ozdoby, migotliwe spineczki, ogromne kokardy, egzotyczne kwiaty i kolorowe opaski. Sprawdź, czy nadchodzące trendy przypadną ci do gustu.

KOKARDKI

Im większe, tym lepiej. W tym sezonie taka ozdoba fryzury będzie bardzo modna. Atłas, satyna i jedwab to najpopularniejsze materiały, z których korzystają projektanci. Kokardki możesz dopasować do fryzury, stroju lub okazji. Umieść je na końcu warkocza lub na czubku głowy tak, aby tworzyły artystyczny nieład. Upiększać nawet możesz i same kokardki. Błyskotki, spineczki, dżety, cekiny będą wyglądały rewelacyjnie doklejone do wstążki. Pamiętaj, aby każdą fryzurę, w którą wpleciesz kokardkę, utrwalić pianką lub lakierem. Przyda ci się także olejek do włosów. Dzięki niemu pasemka i skóra głowy będą nawilżone i odżywione.

SPINKI

Duże, kolorowe i błyszczące. Używaj takich spinek, a będziesz najmodniejsza w tym sezonie. Możesz przypiąć je za uszami, na czubku głowy lub u jej podstawy, podpiąć pojedyncze pasemka lub grzywkę. Im więcej, tym lepiej. Oczywiście takie uczesanie nie nadaje się do biura lub szkoły. Świetnie sprawdzi się natomiast na sylwestrowej zabawie lub karnawałowej imprezie. Wybieraj takie spinki, które różnią się kolorem, wielkością i kształtem. Powinny jak najbardziej różnić się od siebie, aby fryzura była na topie.

KWIATY

Mimo że zima za oknem, to kwiaty w roli ozdób fryzury sprawdzą się znakomicie. Oczywiście muszą to być sztuczne rośliny zrobione z jedwabiu lub lekkiego materiału przypominającego metal. Idealnie sprawdzą się podczas imprezy w gronie znajomych. We włosy wpinaj pojedyncze kwiaty lub… całe bukiety. Świetne będą także opaski z kwiatowym motywem. Ozdabiając koczek, warkocz lub inną fryzurę, upewnij się, że kwiaty są dobrze przymocowane. Do tego celu użyj wsuwek, spinek lub przezroczystych gumek do włosów.

OPASKI, KORONY I TIARY

O ile opaski pasują do każdej fryzury, o tyle korony i tiary musisz zostawić sobie na inne okazje. Opaski pasują do włosów długich i krótkich, cienkich i gęstych, dodadzą uroku każdemu uczesaniu. Tiary i korony to nieco bardziej wysublimowane ozdoby. Można nosić je zsunięte na czoło lub na czubku głowy. Rewelacyjnie sprawdzą się wpięte w koczek lub oddzielające grzywkę od reszty fryzury. Opaski i korony bardzo ładnie będą wyglądać na rozpuszczonych i niedbale uczesanych włosach oraz gładko zaczesanej fryzurze.

WOALKI

W sezonie zimowym 2016/2017 woalki będą kojarzyły się nam z radosnymi chwilami i oryginalnymi stylizacjami. Delikatne, koronkowe lub tiulowe świetnie sprawdzą się jako niebanalna ozdoba fryzury, ubioru lub element kwiatowej ozdoby czy opaski. Woalkę można wykorzystać na wiele sposobów i w każdej stylizacji będzie wyglądała znakomicie. Przypnij ją do grzywki kolorowymi spinkami i ułóż tak, aby przypominała nakrycie głowy. Równie dobrze możesz przymocować ją wsuwkami i wpleść pomiędzy pasma warkocza w taki sposób, aby tworzyła element uczesania.